Małgorzata Leśnikowska

Dietetyk z wykształcenia i zamiłowania. Ciągle poszerza swoją wiedzę z zakresu dietetyki biorąc czynny udział w szkoleniach tematycznych. Zdobytą wiedzę wykorzystuje nie tylko w kontakcie bezpośrednim z Pacjentami, ale również przekazuje ją podczas prowadzenia szkoleń i prelekcji. Posiada duże przygotowania merytoryczne w zakresie problematyki nadwagi i otyłości, jak również w żywieniu chorób dietozależnych.


Na co dzień pracuję z Pacjentami w gabinecie w Olsztynie. Jednak mam ogromną przyjemność być częścią Centrum Motyl co sprowadza mnie dwa razy w tygodniu do Morąga. Swoją pracę staram się wykonywać niezwykle sumiennie, ponieważ zawód który wykonuję stał się moją pasją. Każdy pacjent jest dla mnie wyjątkowy i niepowtarzalny. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzam wywiad zdrowotny i żywieniowy, jak również pomiary i analizę składu i masy ciała. Na tej podstawie układam indywidualnie dopasowany jadłospis, który przekazuję podczas drugiego spotkania. Biorę pod uwagę styl życia, stan zdrowia oraz upodobania kulinarne. Podczas wizyt kontrolnych omawiamy miniony okres, sprawdzamy postępy. Zakres oferowanej przeze mnie pomocy obejmuje pomoc z nadwagą, otyłością, niedowagą czy żywieniem w chorobach takich jak:

  • niedoczynność i nadczynność tarczycy
  • cukrzyca
  • insulinooporność
  • podwyższony lipidogram
  • nadciśnienie tętnicze
  • choroby układu pokarmowego
  • alergie i nietolerancje pokarmowe

Dodatkowo zajmuję się nauką żywienia dzieci i młodzieży, żywienia kobiet w ciąży, okresie połogu i laktacji.

Prywatnie spełniona żona i mama 4-letniej Marysi. Mieszka od 15 lat w Olsztynie, jednak pochodzi z Morąga - stąd słabość do tego miasta. Większość wolnego czasu poświęca swojej kochanej rodzinie.

Udostępnij

2021-04-01